5 Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021
• Rozpoczął się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane w dni zwykłe po mszy św o 1800, a w niedziele i święta o godz. 1630. Zapraszamy. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne.
• Od 1 maja do pierwszej niedzieli września, codziennie będzie odprawiana msza św. o godz. 1200.
• 3 maja będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą w porządku niedzielnym. O godz. 900 będzie msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków.
• Dzisiaj wypada 75 rocznica spalenia Wąwolnicy przez UB.
• W tym tygodniu będzie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 1700 będzie „Godzina Święta”
• W sobotę 8 maja będzie czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy mszą św w bazylice o godz. 2000. Następnie modlitwa różańcowa. Zakończymy mszą św. o północy. Zapraszamy.
• W zakrystii i w sklepie na parkingu są już do nabycia nasze sanktuaryjne kalendarze na 2022 rok.
• Dziękujemy mieszkańcom z Łopatek za ubranie kościoła kwiatami. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców z Karmanowic.
• Ze względu na pandemię, do 1.11.2021r został wydłużony termin płatności tzw. „pokładnego” na cmentarzu. Prosimy o regulowanie tych opłat.
• W przyszłą niedzielę ofiary tacowe przeznaczone będą na spłatę długu jaki parafia zaciągnęła w związku termomodernizacją bazyliki.
• Ofiary na potrzeby parafii złożyli:

Od kilku tygodni w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

27 lutego br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Na naszym kanale YouTube można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. infułata Jana Pęzioła.