Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020
• W sobotę 30 maja br. o godz. 1030 w Archikatedrze Lubelskiej diakon Paweł Saran otrzyma święcenia kapłańskie. W niedzielę 31 maja o godz. 1200 w naszej bazylice będzie sprawował swoją pierwszą mszę św. (Prymicje). Prosimy o modlitwę w intencji diakona Pawła, aby był świętym kapłanem i chlubą naszej parafii.
• Po konsultacjach z rodzicami dzieci klas 3, I Komunia św. w naszej parafii będzie w sobotę 20 czerwca (w trzech grupach).
• Na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Kol. Drzewce o ubranie bazyliki kwiatami.
• Ofiary na potrzeby kościoła złożyli:

Od kilku miesięcy trwa realizacja projektu termomodernizacji naszej bazyliki dofinansowanego w części ze środków NFOŚiGW. Pomimo ograniczeń związanych z epidemią prace idą dość sprawnie. Przedsięwzięcie jest ogromne, które do niedawna wielu osobom wydawało się nieosiągalne. Staje się faktem, że pod koniec bieżącego roku będziemy cieszyć się ogrzewaną świątynią. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta przyczyni się rozwoju kultu Matki Bożej, która to miejsce wybrała i od ponad 740 lat, dla tych którzy ufają w Jej pomoc, wyprasza u Pana Bogu coraz liczniejsze łaski. Osoby czujące więź z naszym sanktuarium oraz wszyscy ludzie życzliwi i hojni, którzy chcieliby pomóc w sfinansowaniu wkładu własnego w realizowanym projekcie, oraz prac remontowych wykraczających poza projekt, prosimy o darowiznę.  Jedną z form może być wpłata na konto parafii z wpisem w tytule przelewu: „darowizna na sanktuarium”.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy
ul. Zamkowa 24, 24-160 Wąwolnica
PKO BP I o/Lublin 
31 1020 3147 0000 8502 0034 6122

Przebieg remontu dokumentujemy fotograficznie i filmowo.

Zaplanowane transmisje:

Sobota - godz. 18:00
Niedziela - godz. 12:00

Biblioteka Parafialna czynna będzie od czwartku 7 maja br. z zachowaniem reżimów sanitarnych (maseczka, rękawiczki). W pomieszczeniu mogą przebywać równocześnie 2 osoby. Prosimy o zachowanie 2m dystansu. Książki podlegają 3-dniowej kwarantannie. Zapraszamy

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2020 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.