I Niedziela Adwentu 27.11. 2022r.

 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu w który wkraczamy ma podwójny charakter:

- jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów;

- jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Najpiękniejszym wzorem takiego przeżycia adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy Świętej roratniej, która będziemy sprawować o godz. 6.30 i skorzystanie z rekolekcji, oraz sakramentu spowiedzi świętej niech będzie dla nas pomocą w głębszym przeżyciu tego okresu.

 • W tym roku chcemy zorganizować po mszach św. roratnich śniadania dla dzieci. Od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o godz. 6.30 w domu pielgrzyma dzieci będą mogły zjeść posiłek. W związku z tym prosimy rodziców i wszystkich chętnych o pomoc w przygotowywaniu śniadań oraz ludzi dobrej woli o wsparcie materialne tej inicjatywy. Po szczegółowe informacje można zgłaszać się do Ks. Łukasza.
  Dzieci zapraszamy na roraty i śniadania, dorosłych zapraszamy do włączenia się i wsparcia tej akcji.

  W czasie tegorocznych rorat, każdego dnia, dzieci będą mogły wylosować figurkę Matki Bożej i zabrać ją na jeden dzień do swego domu

 •  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą codziennie o godz. 6.00
 •  W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. W I czwartek o godz. 17.00 będzie „Godzina Święta”.
 • 3 grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – będzie 15 – minutowe rozważanie tajemnic różańcowych i wspólna modlitwa różańcowa. Postarajmy się wypełnić prośbę Matki Bożej związaną z tym nabożeństwem.
 •  Prosimy o prenumeratę „Rycerza Niepokalanej” na 2023. Cena 70zł
 • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę.
 • Radnych prosimy o rozniesienie opłatków. Ofiary, które z tej racji będą składane przeznaczone są na ogrzewanie Bazyliki.
 • W zakrystii i w sklepie na parkingu są już do nabycia świece wigilijne oraz Kalendarze 2023r. z naszego Sanktuarium
 • Chętni, którzy chcą ofiarować choinki do kościoła na święta mogą to zgłaszać w zakrystii.
 • Do soboty można jeszcze zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej.
 • W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej ze smutkiem i z nadzieją życia wiecznego pożegnaliśmy: Śp. Mariannę Jakubaszek, Śp. Zbigniewa Sztuka, Śp. Halinę Kałdonek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie! /3x/ Światłość wieczna niech im świeci, gdzie królują wszyscy święci. Gdzie królują z Tobą Panem, aż na wieki wieków Amen!

Audio

mp3

Msza Święta

Przewodniczy Kustosz Sanktuarium Ks. Jerzy Ważny; w koncelebrze: Ks. Aleksander Plewik - kazanie oraz Ks. Marian Bartnik - egzorcysta. Oprawa muzyczna chór parafialny Jubilate Deo.
Rozmiar: 39.89 mb
Odsłon : 90
Data dodania: 2022-11-12
mp3

Część artystyczna

Barbara Dobrzyńska – Fijewska; Arkadiusz Głogowski; Piotr Zajączkowski
Rozmiar: 34.40 mb
Odsłon : 36
Data dodania: 2022-11-12
11 listopada 2022Pokaż galerie

Niedziela, 6 XI 2022r.

 • W piątek 11 XI będziemy obchodzić 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie o godz. 1000. Pozostałe Msze Święte będą o godz. 700 i 1800. W Niezabitowie o godz. 900 (wypominki).
 • W sobotę 12 XI będzie czywanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 1800. Rozważania różańcowe prowadzą: cz.I - młodzież; cz.II Legion Maryi;cz.III Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kółka Różańcowe; cz.IV Krąg Biblijny i Nieustający Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne. Bóg zapłać!
 • Prosimy o zgłoszenie kandydatur na wybory do rad duszpasterskich.
 • Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca jest wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej.
 • Siostry Kapucynki NSJ zapraszają na warsztaty - skupienie biblijne, które rozpocznie się w przyszłą sobotę 12 listopada o godzinie 1400 w domu zakonnym sióstr. Więcej informacji na plakacie przed kościołem. Zapraszamy serdecznie.
 • W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: Śp. Adelę Wawer l.92  i Śp. Irenę Sidorowicz l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że w dniu 01.11.2021 r. upłynął termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.