NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI

12.00 (kaplica MB) - tylko od 1 maja do pierwszej niedzieli września
18.00  (bazylika) - zasłonięcie figury
 MB

W soboty Msza Święta wieczorowa sprawowana jest w intencjach zbiorowych. Intencje można pozostawić w skrzynce w kaplicy lub bezpośrednio przed Mszą Świętą przynieść do zakrystii.

CZUWANIE FATIMSKIE

Czuwanie Fatimskie odbywa się w sobotę przed lub 13 każdego miesiąca. Rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00, kończy Mszą Święta o północy. Od maja do sierpnia Msza Święta o 18.00 jest odprawiana w miejscu zjawienia w Kęble, stamtąd następnie wyrusza procesja różańcowa do sanktuarium.

Wyjątek w miesiącach:
- wrzesień: Msza Święta w Kęble na wzgórzu o godz. 18.00, następnie procesja do sanktuarium
- grudzień: czuwanie przed Niepokalanym Poczęciem z 7/8 grudnia.

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

• niedziela po 23 kwietnia - Św. Wojciecha - Patrona parafii
  • 29 czerwca - Św. Apostołów Piotra i Pawła - odpust związany z nadaniem godności Bazyliki
  • Pierwsza niedziela września i poprzedzająca ją sobota - główne uroczystości - rocznica koronacji figury MB Kębelskiej - archidiecezjalne dożynki
  • 8 września - Narodzenie Matki Bożej - rocznica przeniesienia figury z Kębła do Wąwolnicy

Sakrament pokuty i pojednania
    Spowiedź Święta przed i w czasie każdej Mszy Świętej, a także na indywidualne życzenie.

NABOŻEŃSTWA DO MATKI BOŻEJ

Różaniec - 8.30, 16.30 (w niedziele i święta - 7.30, 17.30 (w dni powszednie)
Procesja Różańcowa - 13.00 (w każdą niedzielę maja i października po Placu Różańcowym)
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP - 7.00 (w niedziele i święta)

I CZWARTEK MIESIĄCA

O godz. 17.00 Godzina Święta.

I PIĄTEK MIESIĄCA

Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i możliwość spowiedzi. 7.00;  18.00 oraz w roku szkolnych o godz. 16.00.

I SOBOTA MIESIĄCA

Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, wystawienie Najświętszego Sakramentu o. 7.00 z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz o 18.00 z 15 minutowymi rozważaniami nad tajemnicami różańcowymi, Różańcem i Apelem Jasnogórskim.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

Majowe -16.30 (w niedziele), 18.30 (w dni powszednie)
Czerwcowe -18.45 (w niedziele), 18.30 (w dni powszednie)
Droga krzyżowa w Wielkim Poście: w piątki:
15.00 (dla dzieci),
16.30 (dla dorosłych)
19.30 (dla młodzieży)
Gorzkie żale W Wielkim Poście: 16.30 (w niedziele)

NABOŻEŃSTWO O ZDROWIE DUSZY I CIAŁA

W każdą 4 sobotę miesiąca odbywa się w Sanktuarium Nabożeństwo o zdrowie duszy i ciała, które rozpoczyna się Mszą Świętą zbiorową o godz. 18.00 w intencjach, o które proszą wierni, a kończy indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.