V Niedziela Wielkiego Postu B – 17.03.2024 r.

• W piątek 22 marca o godz. 16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa do Kębła i tam na zakończenie będzie Msza Św. Ofiary zebrane na tace z tej Mszy św. przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Strażaków prosimy o przygotowanie krzyży oraz zabezpieczenie drogi.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 10.30 odbędzie się procesja z palmami wokół Bazyliki. Na Mszy św. o godz. 9.00 opis Męki Pańskiej wykona nasz chór. Zapraszamy do modlitwy.
  • Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w niedzielę 24.03 o godz. 18.00
  • We wtorek 19.03 wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  • Zapraszamy do włączenie się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, o zgodę narodową i poszanowanie życia ludzkiego. W naszej Parafii nowennę odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. Można ją odmawiać indywidualnie lub łącząc się o godz. 21.20 z biskupami prowadzącymi modlitwy.
  • Serdecznie dziękujemy Panom, którzy w tym tygodniu pracowali na cmentarzu przy wywózce śmieci. Pracowali:
    Bartłomiej Mrozek
    Krzysztof Kałdonek
    Tadeusz Furtak.
    Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz jabłek, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej Oliwki Kraczek. Dziewczynka ma 3 lata i choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Koszt leku to ok 10 mln zł. Zachęcamy do wsparcia Oliwki.