I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021
• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego przeżywania adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w mszach św. roratnych, skorzystanie z rekolekcji oraz sakrament pokuty niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu tego okresu. Msze św. roratnie będą o godz. 630. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy korzystać z programu przygotowanego przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. W tym roku towarzyszyć będzie nam hasło „Droga do Betlejem”. Dzieci, które postanowią codziennie uczestniczyć w roratach otrzymają planszę, a do niej w kolejne dni obrazki. Więcej informacji w grudniowym „Małym Gościu” i na stronie Małego Gościa.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.

5 - 8 grudnia 2021 r.

P R O G R A M

• W przyszłą niedzielę 28 listopada rozpocznie się Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i naszego spotkania ze zbawicielem w wieczności. Roraty będą o godz. 630. W niedzielę nie będzie mszy św. o 730. Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy korzystać z programu roratnego przygotowanego przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
• W sklepie na parkingu są do nabycia świece wigilijne oraz kalendarze na 2022r.
• Zachęcamy do rocznej prenumeraty miesięcznika „Rycerz Niepokalanej.” Zapisy w zakrystii. Cena 70 zł.
• W minionym tygodniu zmarli:
† Jadwiga Dudek l.67, † Jacek Gąsik l.55, † Antoni Cielma l.67, † Marian Gryta l.75, † Aleksandra Kryk l.85
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.