Sytuacja, w której mamy ograniczony dostęp do życia sakramentalnego, a życie duszpasterskie w parafii ograniczone jest do minimum, wśród wielu osób rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej on-line, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Proponujemy skorzystanie z cennych informacji na stronie www.swietawdomu.pl

Informacje parafialne na Wielki Tydzień.
W liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. W tym szczególnym czasie panowania epidemii i wynikających z powodu tego zagrożenia wielu ograniczeń starajmy się ten czas przeżyć godnie po chrześcijańsku. Niech dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela będą dla nas czasem szczególnego przeżycia tajemnicy naszego zbawienia. Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

Zaplanowane transmisje
Niedziela godz. 12:00

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, który ogranicza liczbę uczestników Mszy św. do 5 osób, prosimy naszych parafian i pielgrzymów o skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i pozostanie w domach. Prosimy, aby w tym względzie nie stawiać kapłanów w bardzo niezręcznej sytuacji. W walce o nierozprzestrzenianie epidemii pozostanie w domu jest wyrazem miłości bliźniego. Trzeba nam wyzbyć się lęku i mocno wierzyć w Bożą pomoc, jednak wiara nasza nie może mieć cech brawury. Proponujemy do rozważenia fragment ewangelii: Łk 4,1.5-7
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe i telewizyjne oraz trwanie na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Oto są bowiem Święta Paschalne. "Sytuacja obecna jest niewątpliwie Bożą łaską dla świata, ludzkości, a szczególnie dla Kościoła." Bardzo ciekawe spojrzenie na aktualną sytuację. http://wmm.przemyska.pl/2020/oto-sa-bowiem-swieta-paschalne-ks-marek-wasag/

POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA W POLSCE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA I NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

"Ważny pierwszy piątek" artykuł Małgorzaty Bochenek z Naszego Dziennika 1.04.2020
Zbliżają się pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wielu z nas praktykuje wynagradzające Sercu Jezusowemu nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jak przeżyć je owocnie w czasie pandemii? Jak wypełnić wszystkie warunki? Warunkiem podstawowym wypełnienia każdego z kolejnych dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest przyjęcie w tym dniu Komunii św. sakramentalnej. Zatem jeżeli nie przyjmiemy w tym dniu fizycznie Pana Jezusa do swojego serca, nie spełnimy wprost prośby Pana Jezusa – tłumaczy ks. prof. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie (UPJPII). Jednocześnie uspokaja. – Nie ma jednak podstaw obawa, że przez to przerwane zostanie odprawiane przez nas nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i że trzeba je będzie rozpocząć od początku.