Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

 • W liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne będzie dla nas szczególnym czasem przeżycia tajemnic naszego zbawienia. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach tych najważniejszych dla chrześcijan dni.
  Wielki Czwartek – wspomnienie ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). O godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Wielkiego Piątku – wysłuchamy opisu Męki Pańskiej w wykonaniu naszego chóru, następnie adoracja Krzyża i obrzędy Komunii św. Na zakończenie liturgii przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.
  Wielka Sobota – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
  Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 (prosimy przynieść świece). Poświecenie pokarmów w Bazylice w Wąwolnicy od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny. Zaś od godz. 9.00 będzie poświęcenie pokarmów w tych miejscowościach gdzie są świetlice i remizy strażackie.
  1 ks.: Kębło, Stanisławka, Huta, Zofianka, Obliźniak, Niezabitów.
  2 ks.: Bartłomiejowice, Zawada, Karmanowice, Łopatki, Kol. Drzewce i  Charz.
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, w czasie której ogłosimy światu Zmartwychwstanie Jezusa a po niej Msza św. Następne Msze w porządku niedzielnym od godz. 9.00. (nie ma Mszy o 7.30).
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Leokadię Miedzowską. Pokój Jej Duszy.