XVI Niedziela Zwykła  B – 21.07.2024 r.

• Dziękujemy Mieszkańcom z Kolonii Drzewce za ubranie kościoła kwiatami, na przyszłą niedzielę prosimy o to Mieszkańców z Łąk.
  • Młodzież naszej parafii serdecznie dziękuje za wsparcie okazane podczas kiermaszu ciast. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację „Wąwolnicy Młodych”. Dziękujemy tym, którzy zakupili ciasta oraz tym, którzy je przygotowali. Bóg zapłać.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy
    Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
    Wtorek – święto św. Brygidy – Patronki Europy
    Środa – św. Kingi
    Czwartek – św. Jakuba i św. Krzysztofa
    Piątek – św. Joachima i Anny
  • Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę 28.07 odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św. Tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjne środki transportu.
  • Trwają zapisy na 46 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można także wesprzeć pielgrzymów przez Fundusz „ Idę z Tobą”. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej. Zapisać się na pielgrzymkę i wspomóc fundusz pielgrzymkowy można w zakrystii do 27.07. Po tym terminie będzie to możliwe w sekretariacie pielgrzymkowym przed Archikatedrą Lubelską.
  • Serdecznie dziękujemy P. Sławomirowi Krajewskiemu za pracę wykonaną przy kaplicy w Kęble.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Halinę Kopińską. Pokój Jej Duszy.

XV Niedziela zwykła  B – 14.07.2024 r.

• Dziękujemy Mieszkańcom z Kębła za ubranie kościoła kwiatami, na przyszłą niedzielę prosimy o to Mieszkańców z Kolonii Drzewce.
  • W przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych będzie prowadzony kiermasz ceramiki przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia".
  • Trwają zapisy na 46 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można także wesprzeć pielgrzymów przez Fundusz „ Idę z Tobą”. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej https://pielgrzymka.lublin.pl/ . Zapisać się na pielgrzymkę i wspomóc fundusz pielgrzymkowy można w zakrystii i kancelarii parafialnej do 28 lipca, po tym terminie można to zrobić w sekretariacie pielgrzymkowym przed Archikatedrą Lubelską.

XIV Niedziela zwykła  B – 07.07.2024 r.

• Dziękujemy wczorajszym i piątkowym Nowożeńcom oraz Mieszkańcom z Mareczek za ubranie kościoła kwiatami, na przyszłą niedzielę prosimy o to Mieszkańców z Kębła.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy
    Poniedziałek – św. Jana z Dukli
    Czwartek – św. Benedykta – patrona Europy
  • W najbliższą sobotę 13 lipca będzie czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. w Kęble o godz. 18.00. Rozważania różańcowe poprowadzą:
    cz. I – Młodzież
    cz. II – Legion Maryi
    cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kółka Różańcowe
    cz. IV – Krąg Biblijny i Nieustający Różaniec.
    Zakończymy czuwanie Mszą św. o północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Trwają zapisy na 46 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można także wesprzeć pielgrzymów przez Fundusz „ Idę z Tobą”. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej  https://pielgrzymka.lublin.pl/ . Zapisać się na pielgrzymkę i wspomóc fundusz pielgrzymkowy można w zakrystii i kancelarii parafialnej do 28 lipca, po tym terminie można to zrobić w sekretariacie pielgrzymkowym przed Archikatedrą Lubelską.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Gabriela Gąskę oraz ś.p. Jerzego Gąsiorowskiego. Pokój Ich Duszom.

XIII Niedziela zwykła  B – 30.06.2024 r.

• Dziękujemy wczorajszym Nowożeńcom i Mieszkańcom z Bartłomiejowic za ubranie kościoła kwiatami, na przyszłą niedzielę prosimy o to Mieszkańców z Mareczek.
  • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św.
  • W najbliższą środę 3 lipca obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
  • W czwartek 4 lipca o godz. 17.00 „Godzina Święta”.
  • W sobotę 6 lipca zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Piotra Mrozka, ś.p. Andrzeja Stanisława Ostrowskiego i ś.p. Zinaidę Rodzik. Pokój Ich Duszom.

XII Niedziela zwykła  B – 23.06.2024 r.

• Dziękujemy Mieszkańcom z Łopatek za ubranie kościoła kwiatami. Na przyszłą niedzielę prosimy o to Mieszkańców z Bartłomiejowic.
  • W najbliższą środę 26 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe dla zapisanych na pielgrzymkę sierpniową z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali w Domu Pielgrzyma.
  • W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W Niezabitowie odpust, suma odpustowa o godz. 12.00. W Wąwolnicy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00.
  • Od przyszłej niedzieli Msze św. w Niezabitowie o godz. 13.00.
  • W ostatnim czasie zostały wykonane prace konserwacyjne ławek i lamp przy kaplicy w Kęble. Dziękujemy sponsorowi materiałów p. Ryszardowi Markowi. Przy remoncie pracowali także: S. Ewa, P. Sławomir Krajewski, P. Rafał Gryta, P. Maria Gryta, P. Grażyna i Roman Litwińscy. Bóg zapłać.