Niedziela, 2 października 2022r.

• Dziękujemy mieszkańcom z ul. Lubelskiej za ubranie kościoła kwiatami. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców ul. Dulęby, Zamkowej i Puławskiej.
  • Rozpoczął się październik i nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po sumie na placu różańcowym.
  •  Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca jest wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej.
  •  W sobotę 8 października czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą Świętą o 18.00. Rozważania różańcowe prowadzą:
    • Cz. I – Młodzież
    • Cz. II – Legion Maryi
    • Cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kółka Różańcowe
    • Cz. IV Nieustający Różaniec i Krąg Biblijny
  •  W tym tygodniu I piątek miesiąca, spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
  •  W czwartek o godz. 17.00 będzie „Godzina Święta”.
  •  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • Wtorek – Św. Franciszka z Asyżu
    • Środę – Św. Faustynę Kowalską
    • Piątek – NMP Różańcową
  •  W niedzielę 9 października po Mszy Świętej o 10.30 odbędzie się  „Przegląd Pieśni Maryjnej”. W przeglądzie wezmą udział 3 zespoły: „Ostrowianki – Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego, „Kalina – Folk” z Polichny oraz „Babki znad Bystrej” z Wąwolnicy.
  • Natomiast o godz. 13.00 9X w naszej Bazylice odbędzie się koncert patriotyczno – religijny Maryja Królowa Naszej Ojczyzny Polski, wystąpią artyści scen warszawskich. Zapraszamy
  • W tym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy: Śp. Marię Jędrusiak l. 68. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Informujemy, że nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała nadal odbywają się w 4 sobotę miesiąca. Modlitwom będzie przewodniczył egzorcysta diecezjalny ks. Marian Bartnik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 22 października o godz. 18:00.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Wiele osób przybywało do Sanktuarium w Wąwolnicy i prosiło ks. Jana o wysłuchanie, poradę duchową, modlitwę i spowiedź. On zaś dla każdego znajdował czas i modlił się prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Kębelską. Wielokrotnie dzięki tej modlitwie działy się cuda. Prosimy wszystkich, którzy korzystali z pomocy ks. Jana o składanie świadectw o jego posłudze. Można je przesyłać listownie lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.