Niedziela, 12 czerwca 2022.
• W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia będą o 7:30; 9:00; 11:00; 17:00. W Niezabitowie o godz. 9:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 17:00. Strażaków prosimy o ochronę procesji.
• Prosimy mieszkańców Stanisławki o ubranie kościoła kwiatami na Boże Ciało.
• Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego, Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 17 czerwca. Zachęcamy do podjęcia innych form pokuty np. uczynków miłosierdzia i pobożności.
• Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja z Najświętszym Sakramentem.
• Próba dla kandydatów do Bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek o godz. 19:00 w bazylice. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w sobotę 18 czerwca o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież, świadków i rodziców.
• W sobotę 18 czerwca do naszego sanktuarium pielgrzymować będą ministranci i lektorzy z Archidiecezji Lubelskiej.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny.
• W minionym tygodniu zmarł:
† Stanisław Stefaniak l.89
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.