IX Niedziela zwykła  B – 02.06.2024 r.

• Dziękujemy Mieszkańcom z Zawady za ubranie kościoła kwiatami.
  • Dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Dziękujemy Panu Piotrowi Skowronkowi oraz Panu Piotrowi Furtakowi i Tadeuszowi Furtakowi za prace na rzecz naszej Parafii. Bóg zapłać.
  • Trwają nabożeństwa czerwcowe, zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczorowej.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na procesję wokół kościoła codziennie po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie czerwcowym. Zakończenie oktawy w czwartek 6 czerwca. Msza św. i procesja do czterech ołtarzy wokół Bazyliki będzie o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
    I – Mieszkańców z Łąk
    II – Mieszkańców z Charza
    III – Mieszkańców z Mareczek
    IV – Mieszkańców z Bartłomiejowic.
    W tym dniu będzie również poświęcenie ziół i kwiatów.
  • W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 17.00.
  • W sobotę 8 czerwca odbędzie się czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. w Kęble o godz. 18.00. Później procesja różańcowa do kaplicy Matki Bożej. Modlitwę różańcową poprowadzą:
    cz. I – Młodzież
    cz. II – Legion Maryi
    cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kółka Różańcowe
    cz. IV – Nieustający Różaniec i Krąg Biblijny
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
    Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W związku z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek 7 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Czesława Paciejewskiego i ś.p. Stanisława Małagockiego. Pokój Ich Duszom.