I niedziela Adwentu B - 03.12.2023 r.

 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny . Okres Adwentu w który wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tego czasu niech będzie dla nas Matka Boża.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. – po Mszy św. roratniej każdego dnia będziemy losować dziecko, które zabierze na jeden dzień do domu figurkę Matki Bożej. O godz. 6.00 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • Po Roratach zapraszamy wszystkie dzieci na śniadanie. W związku z tym prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie w przygotowaniu śniadań.
 • Zapraszamy w tym szczególnym czasie do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz z rekolekcji, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji w gablocie, na stronie internetowej oraz na parafialnym Facebooku.
 • W najbliższy czwartek 07.12. zapraszamy na „Godzinę Świętą” o godz. 17.00
 • Radnych parafialnych prosimy o rozniesienie opłatków. Ofiary, które z tej racji będą składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 • W zakrystii oraz w sklepiku na parkingu można nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Chętni, którzy chcą ofiarować choinki do kościoła na święta, mogą to zgłaszać w zakrystii.
 • W piątek 08.12. będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Czuwanie modlitewne rozpocznie się 07.12 (czwartek) po Mszy św. o godz. 18.00. Zakończymy Mszą św. o godz. 24.00. W związku z tym nie będzie czuwania fatimskiego w sobotę 09.12.
  Rozważania różańcowe poprowadzą:
  - cz. I – Młodzież
  - cz. II – Legion Maryi
  - cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kółka Różańcowe
  - cz. IV – Nieustający Różaniec i Krąg Biblijny
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W piątek 08.12. Msze św. w naszej parafii będą o godz. 6.30, 9.00, 12.00 i 18.00. W Niezabitowie o godz. 16.00.
 • Dziękujemy p. Tomaszowi Zielińskiemu za pracę na rzecz naszej Parafii.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Stanisława Maciąga oraz ś.p. Mieczysława Furdala. Pokój Ich Duszom.