29.10.2023 r. - Rocznica poświęcenia własnego Kościoła

 • Dziękujemy wczorajszym Nowożeńcom za ubranie kościoła kwiatami. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców z Charza.
 • W środę 1.11 będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 (na cmentarzu) i 17.00. Msza na cmentarzu o godz. 12.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Przed Mszą św. będzie procesja. Msza św. w Niezabitowie o godz. 9.00
 • W czwartek 2.11 wypada wspomnienie Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny.  Msze św. w tym dniu będą w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 11.00 (na cmentarzu) i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie nowych grobów.
 • W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i za Ojca Świętego, przyjmą Komunię św., mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
 • Przez cały listopad o godz. 17.30 w dni zwykłe będziemy odmawiać różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedzielę o godz. 17.00 będzie Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 "Godzina Święta".
 • W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy renowacji chrzcielnicy w Bazylice.
 • Siostry Kapucynki zapraszają na popołudnie biblijne dla kobiet w piątek 3.11.2023 r. o godz.16.30.
 • Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych w kościele i zbierały obrazki, prosimy, aby przyniosły je do zakrystii do soboty 4.11.2023. Obrazki powinny być podpisane.
 • Regionalne Towarzystwo Przyjaciół Wąwolnicy i Parafia Św. Wojciecha w Wąwolnicy zapraszają do udziału w zbiórce pieniędzy na renowację zabytków z naszego cmentarza parafialnego. W tym roku zbieramy fundusze na renowację nagrobka Karola Kędziory - wybitnego młodego społecznika ze Zgórzyńskiego, który zmarł w 1919 r. zarażony tyfusem, podczas niesienia pomocy sąsiadom opuszczonym w czasie epidemii.
  Drugi cel to renowacja grobu Rodziny Szybalskich z Celejowa. Józef Szybalski był czynnym działaczem Lubelskiego Towarzystwa Rolniczego na początku XX wieku, Towarzystwo to skupiało się m.in. na kształceniu uzdolnionej młodzieży wiejskiej, również tej z Wąwolnicy i okolic.
  Kwesta będzie przeprowadzona w dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym, w godzinach od 9.00 do 17.00. Podczas Mszy świętych nie będziemy kwestować. Dziękujemy wolontariuszom , którzy angażują się w tę zbiórkę. Wszystkie kwestujące osoby będą posiadać imienne identyfikatory i odpowiednio oznakowane puszki do kwestowania.