3 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022
• W piątek 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 700, 900, 1200 i 1800. W Niezabitowie o godz. 1600. W tym dniu papież Franciszek zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W duchowej łączności w Ojcem św. zapraszamy do modlitwy zawierzenia w naszym kościele w piątek po nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 1630.
• W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji dostępny poniżej.
• Nasza bazylika wzbogaciła się o dwa nowe witraże w zakrystii. Umieszczono na nich wizerunki św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. Ofiarodawcami są: jednego ks. Mariusz Karczmarczyk, drugiego Paweł i Anna Kamińscy. Bóg zapłać!
• Dzięki staraniom Pana Henryka Kołodyńskiego nasza parafia otrzymała relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać! Uroczyste wniesienie relikwii odbędzie się w przyszłą niedzielę na sumie. Dziękujemy też ofiarodawcy relikwiarza i ornatu. Bóg zapłać!
• W ostatnich dniach parafia otrzymała rachunek za energię elektryczną na ponad 18 tys. zł. To energia zużyta przez pompy ciepła zasilające instalację ogrzewania bazyliki. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.
• Jeszcze przez ten tydzień w godz. 9 – 1730 można przynosić dary na pomoc dla Ukrainy.
• Dziękujemy za pracę na rzecz parafii. Pracowali: Roman Łubkowski, Zygmunt Woś i Dariusz Jędrak. Bóg zapłać!
• W sklepie na parkingu jest do nabycia książeczka o księdzu infułacie Janie.
• W minionym tygodniu zmarli:

† Zygmunt Taracha, † Wiesław Próchniak, † Genowefa Kośmider.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.