Niedziela Palmowa 2.04.2023r.

• W liturgii kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela będą dla nas czasem szczególnego przeżycia tajemnicy naszego zbawienia. Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta będzie o 18.00. Wielki Piątek - dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. O godzinie 17.00 - droga krzyżowa, później rozważanie Męki Pańskiej i adoracja krzyża. Rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Wielka Sobota - godz. 19.00 - Liturgia Wielkosobotnia. Poświęcenie pokarmów będzie w Bazylice od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny. Od godziny 9.00 będzie poświęcenie pokarmów w tych miejscowościach gdzie są świetlice - remizy strażackie. 1 Ks. - Kębło, Huta, Zofianka, Obliźniak, Niezabitów. 2 Ks. - Zawada, Karmanowice, Łopatki, Bartłomiejowice, Charz, Kol. Drzewce. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 Rezurekcja.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Wiktora Zachaja i Śp. Zdzisława Pajurka. RIP.