VII Niedziela Zwykła rok A - 19.02.2023 r.

  • Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
  •  Dzisiaj ofiary tacowe przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu z kościoła KSM naszej parafii organizuje kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na organizację tegorocznego spotkania młodych w Wąwolnicy.
  • Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, można tam wesprzeć „Fundusz Wschodni”.
  • Najbliższa środa – 22 lutego – to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak pokuty i nawrócenia nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W Niezabitowie o godz. 16.00.   W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków(3 posiłki). Zachęcamy, aby w okresie Wielkiego Postu podejmować trud umartwienia i postanowień – jako wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy i grzechy naszych bliźnich. W głębokim przeżywaniu tego czasu pomogą nam nabożeństwa pasyjne:

- DROGA KRZYŻOWA – odprawiana będzie w każdy piątek o godz. 15.00
(dla dzieci), 16.30 (dla dorosłych) i 19.30 (dla młodych i tych, którzy nie mogą uczestniczyć wcześniej).

- GORZKIE ŻALE – odprawiane będą w niedziele o godz. 16.30 – różaniec będzie o godz. 16.00.

  • Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych na spotkania w piątki o godz. 17.00 do sali w Domu Pielgrzyma.
  • Wczoraj w naszej wspólnocie pożegnaliśmy ŚP. Olgę Nawrot. Pokój Jej Duszy!