Niedziela, 31 lipca 2022r.

 1. Dziękujemy mieszkańcom z Zofianki i Kol. Wąwolnica za ubranie kościoła kwiatami,  na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców z Łopatek.
 2. Jutro obchodzimy 78r. Powstania Warszawskiego. Wraz z wybuchem Powstania Warszawskiego na 63 dni wróciła Polska niepodległa. Pamięć tego doświadczenia pozwoliła nam przetrwać lata komunistycznego zniewolenia. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. W czwartek o g. 1700 będzie „Godzina Święta”.
 4. W sobotę 6.08 obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele będą o 700, 900, 1200 i 1800.  W Niezabitowie o godz. 1500.
 1. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury!
 2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Grzegorz Pecio, kawaler par. Św. Józefa w Markuszowie i Joanna Weronika Kruk panna parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 3. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Mszy Świętej o 1200, odbędzie się pośmiertne nadanie Honorowego Obywatelstwa Gminy Wąwolnica Śp. Księdzu Infułatowi Janowi Pęziołowi. Uroczyste obchody rozpoczną się już 14 sierpnia w niedzielę o:
 •  1700 Msza Święta (podczas nabożeństwa oprawa orkiestry Dętej z Poniatowej)
 • 1800 marsz pamięci ku czci Księdza Infułata na Rynek Wąwolnicki przy akompaniamencie (Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Centrum Kultury Promocji i Turystyki z Poniatowej)
 • 1810 Prezentacja sylwetki Ks. Infułata na rynku wąwolnickim
 • 1815 koncert Jakuba Oczkowskiego
 • 1900 występ zespołu „Zayazd”
 • 1950 Wspomnienie o Naszym Księdzu (krótki film)
 • 2000 zapalmy CZERWONY ZNICZ pamięci (prosimy zabrać ze sobą znicze z których ułożymy serce)

Prosimy również wszystkich mieszkańców o przyniesienie zdjęć Księdza Infułata do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąwolnicy w celu wykonania kopi fotografii z których powstanie kolaż. Lub przesłanie zdjęć cyfrowych na adres emailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 sierpnia 2022

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TE UROCZYSTOŚCI