• Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się w intencji kapłanów.
• Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele będą jak w dzień powszedni: 700; 1200; 1800.
• W miesiącu maju będziemy obchodzić dwie rocznice związane ze św. Janem Pawłem II:
- 13 maja, 41. rocznicę zamachu na jego życie,
- oraz 18 maja, 102 rocznicę urodzin.
Z tej racji młodzież z KSM-u w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie rozprowadzać papieskie kremówki z Wadowic. Akcja ta jest wsparciem Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.
• W naszej świątyni nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. o godz. 1800 w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
• Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na tegoroczny "Marsz dla Życia i Rodziny", który w Lublinie odbędzie się w niedzielę, 15 maja 2022 r. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz. 1430 koncertem pt.: „Solidarni z Ukrainą„. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry, gdzie o godz. 1700 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla.
• Regionalne Towarzystwo Przyjaciół Wąwolnicy zaprasza na walne zebranie członków, które odbędzie się 15 maja 2022 o godz. 1500 w Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy. Zaproszeni są także wszyscy chętni, którzy chcieliby działać dla dobra społeczności lokalnej wstępując w szeregi Towarzystwa.
• W minionym tygodniu zmarli:
† Teodozja Łukasiewicz l. 90
† Danuta Baranowska l. 69
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.