I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021
• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego przeżywania adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w mszach św. roratnych, skorzystanie z rekolekcji oraz sakrament pokuty niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu tego okresu. Msze św. roratnie będą o godz. 630. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy korzystać z programu przygotowanego przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. W tym roku towarzyszyć będzie nam hasło „Droga do Betlejem”. Dzieci, które postanowią codziennie uczestniczyć w roratach otrzymają planszę, a do niej w kolejne dni obrazki. Więcej informacji w grudniowym „Małym Gościu” i na stronie Małego Gościa.

• Godzinki o NMP będą codziennie o godz. 600. Zapraszamy.
• W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca . Możliwość spowiedzi będzie przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 1700 będzie „Godzina Święta”
• Zapraszamy do prenumeraty „Rycerza Niepokalanej” na 2022 rok. Cena 70zł
• Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać!
• W zakrystii i sklepie na parkingu są do nabycia świece Caritas oraz kalendarze na 2022r.
• Dziś zostały pobłogosławione opłatki wigilijne. Radnych prosimy o pomoc w rozniesieniu. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na spłatę długu, jaki pozostał po termomodernizacji naszej bazyliki.
• Rekolekcji adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę.
• W minionym tygodniu zmarli:
† Regina Kałdunek l.86,
† Janina Kolibska l.69,
† Jadwiga Błaszczak l.62,
† Józef Rodzik l.92,
† Halina Gąsik l.75
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.