Niedziela 19 września 2021
• 26 września po Mszy Świętej o 12:00 w naszej bazylice będzie spektakl słowno - muzyczny o błogosławionym Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Będziemy gościć Teatr Fijewskich i aktorów Scen Polskich z Warszawy. Między innymi wystąpi pan Bogusław Morka – polski śpiewak tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Zapraszamy.

• W miniony piątek w naszej bazylice miała miejsce uroczystość ślubów zakonnych Sióstr Kapucynek. Profesję zakonną złożyły: siostra Anna Baraniecka i siostra Marta Lewczuk. Wszystkim siostrom dziękujemy za zaangażowanie w działalność naszego sanktuarium i życzymy Bożych darów do wypełniania swojej misji w Kościele i świecie. Dziękujemy również siostrom i wczorajszym nowożeńcom za ubranie kościoła kwiatami. Bóg zapłać!
• Rozpoczęliśmy nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do sali Domu Pielgrzyma w piątki o godz. 17:00.
• 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
• W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci klas 3 wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w sprawie I Komunii św.
• Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie w przyszłą niedzielę (26 września) w bazylice po mszy św. o 12:00. Zapraszamy.
• W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.