III Niedziela Wielkanocna B – 14.04.2024 r.

• W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Biblijną oraz rozpoczyna się 16 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby każdego dnia sięgać po Pismo Święte – Słowo Życia.
  • Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w naszej parafii w każdy wtorek o godz. 16.00 w sali w Domu Pielgrzyma.
  • Za tydzień 21. 04 będziemy obchodzić nasz odpust parafialny z racji Patrona św. Wojciecha BM. O godz. 12.00 będzie suma odpustowa
    i procesja dookoła kościoła. Zapraszamy do modlitwy i uzyskania odpustu.
  • Zachęcamy do modlitwy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  • Prosimy mieszkańców Zofianki o ubranie kościoła na przyszłą niedzielę – na uroczystości odpustowe.

II Niedziela Wielkanocna – B – Święto Bożego Miłosierdzia – 07.04.2024 r.

• Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
  • Jutro – 08.04. – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25.03. Jest to dzień szczególnej modlitwy o ochronę życia. Msze Św. w tym dniu będą w naszej Parafii o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. W Niezabitowie o godz. 16.00. Ofiary zebrane na tacę, przeznaczone będą na „Fundusz Obrony Życia”.
  • W sobotę 13.04. odbędzie się czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00. Rozważania różańcowe poprowadzą:
    cz. I – Młodzież
    cz. II – Legion Maryi
    cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koła Różańcowe
    cz. IV – Nieustający Różaniec i Krąg Biblijny.
    Czuwanie zakończymy Mszą Św. o północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Rozpoczynamy nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Zapraszamy w najbliższy piątek 12.04 o godz. 17.00 do sali w Domu Pielgrzyma.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Krzysztofa Szeląga. Pokój Jego Duszy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

• Dzisiaj przeżywamy najważniejsze święta dla chrześcijan – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Z tej okazji, my kapłani posługujący w naszej Parafii, składamy Wam życzenia, aby Chrystus – Zwycięzca śmierci i wszelkiego zła, udzielał Wam łaski nadziei, pokoju, radości i wszelkich darów potrzebnych w codzienny życiu. Niech On rozprasza wszelkie ciemności blaskiem swej chwały i obdarza Was w codzienności potrzebnymi łaskami.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tych Świąt. Dziękujemy za przygotowanie kościoła, za wszelkie dekoracje, osobom przygotowującym Grób Pański i Ciemnicę, dziękujemy Panu Organiście Adamowi, chórowi i scholi za piękny śpiew. Dziękujemy Panu Kościelnemu – Piotrowi i Siostrze Ewie, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za asysty. Dziękujemy Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim, Siostrom Kapucynkom za wszelką pomoc. Wszystkim Wam dziękujemy za udział w całym Triduum Paschalnym. Niech ten czas przyniesie w życiu każdego z nas piękne owoce.
  • Ofiary zebrane w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na KUL.
  • Siostry Kapucynki zapraszają na dzień skupienia dla kobiet w najbliższą sobotę o godz. 14.30. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
  • Za tydzień 07.04 wypada II Niedziela Wielkanocna i zarazem święto Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna przed świętem, codziennie przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 04.04 o godz. 17.00 „Godzina Święta” a w sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi jakie wyrządzamy Jej naszymi grzechami. Zapraszamy do modlitwy.
  • W dniach 02 – 08. 04 odbędzie się Tydzień Modlitw o ochronę życia. Zachęcamy do włączenia się w tę wielką modlitwę o świętość życia.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Danutę Klucznik. Pokój Jej Duszy.

Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

• W liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne będzie dla nas szczególnym czasem przeżycia tajemnic naszego zbawienia. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach tych najważniejszych dla chrześcijan dni.
    Wielki Czwartek – wspomnienie ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
    Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). O godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Wielkiego Piątku – wysłuchamy opisu Męki Pańskiej w wykonaniu naszego chóru, następnie adoracja Krzyża i obrzędy Komunii św. Na zakończenie liturgii przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.
    Wielka Sobota – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
    Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 (prosimy przynieść świece). Poświecenie pokarmów w Bazylice w Wąwolnicy od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny. Zaś od godz. 9.00 będzie poświęcenie pokarmów w tych miejscowościach gdzie są świetlice i remizy strażackie.
    1 ks.: Kębło, Stanisławka, Huta, Zofianka, Obliźniak, Niezabitów.
    2 ks.: Bartłomiejowice, Zawada, Karmanowice, Łopatki, Kol. Drzewce i  Charz.
    Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, w czasie której ogłosimy światu Zmartwychwstanie Jezusa a po niej Msza św. Następne Msze w porządku niedzielnym od godz. 9.00. (nie ma Mszy o 7.30).
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Leokadię Miedzowską. Pokój Jej Duszy.