V Niedziela Wielkanocna B – 28.04.2024 r.

• Dziękujemy mieszkańcom ze Stanisławki za ubranie kościoła kwiatami, a na czwartek prosimy o to mieszkańców z Huty.
  • W środę rozpoczynamy miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą odprawiane w dni zwykłe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 16.30, różaniec zaś odmawiamy po sumie. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne.
  • Od 1 maja do pierwszej niedzieli września, w dni powszednie, o godz. 12.00 będzie odprawiana Msza św. w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej.
  • W piątek 3 maja wypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. będzie sprawowana w intencji Ojczyzny i Strażaków.
  • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św.
  • W czwartek 2 maja o godz. 17.00 „Godzina Święta”.
  • W sobotę 4 maja po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    Poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej
    Środa – św. Józefa, rzemieślnika
    Czwartek – św. Atanazego Bpa
    Sobota – św. Floriana.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: ś.p. Wacławę Łuszczyńską, ś.p. Mieczysławę Kałdunek, ś.p. Romanę Pękalę, ś.p. Rafała Adamczyka, ś.p. Patryka Rutkowskiego. Pokój Ich Duszom.

IV Niedziela Wielkanocna B – 21.04.2024 r.

• Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie
    i zakonne.
  • W czwartek 25 kwietnia przypada święto św. Marka ewangelisty. O godz. 7.00 będzie procesja z modlitwą o urodzaje.
  • W sobotę 27 kwietnia Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała - Msza św o godz. 18.00 a po niej modlitwy o uzdrowienie. Zapraszamy do modlitwy.
  • Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać za ofiary.
  • Dziękujemy mieszkańcom z Zofianki i Kol. Wąwolnica za ubranie kościoła kwiatami, na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców Stanisławki.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Sławomira Bajnoga. Pokój Jego Duszy.

III Niedziela Wielkanocna B – 14.04.2024 r.

• W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Biblijną oraz rozpoczyna się 16 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby każdego dnia sięgać po Pismo Święte – Słowo Życia.
  • Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w naszej parafii w każdy wtorek o godz. 16.00 w sali w Domu Pielgrzyma.
  • Za tydzień 21. 04 będziemy obchodzić nasz odpust parafialny z racji Patrona św. Wojciecha BM. O godz. 12.00 będzie suma odpustowa
    i procesja dookoła kościoła. Zapraszamy do modlitwy i uzyskania odpustu.
  • Zachęcamy do modlitwy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  • Prosimy mieszkańców Zofianki o ubranie kościoła na przyszłą niedzielę – na uroczystości odpustowe.

II Niedziela Wielkanocna – B – Święto Bożego Miłosierdzia – 07.04.2024 r.

• Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
  • Jutro – 08.04. – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25.03. Jest to dzień szczególnej modlitwy o ochronę życia. Msze Św. w tym dniu będą w naszej Parafii o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. W Niezabitowie o godz. 16.00. Ofiary zebrane na tacę, przeznaczone będą na „Fundusz Obrony Życia”.
  • W sobotę 13.04. odbędzie się czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00. Rozważania różańcowe poprowadzą:
    cz. I – Młodzież
    cz. II – Legion Maryi
    cz. III – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koła Różańcowe
    cz. IV – Nieustający Różaniec i Krąg Biblijny.
    Czuwanie zakończymy Mszą Św. o północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Rozpoczynamy nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Zapraszamy w najbliższy piątek 12.04 o godz. 17.00 do sali w Domu Pielgrzyma.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Krzysztofa Szeląga. Pokój Jego Duszy.