Niedziela, 31 lipca 2022r.

1. Dziękujemy mieszkańcom z Zofianki i Kol. Wąwolnica za ubranie kościoła kwiatami,  na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców z Łopatek.
  2. Jutro obchodzimy 78r. Powstania Warszawskiego. Wraz z wybuchem Powstania Warszawskiego na 63 dni wróciła Polska niepodległa. Pamięć tego doświadczenia pozwoliła nam przetrwać lata komunistycznego zniewolenia. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. W czwartek o g. 1700 będzie „Godzina Święta”.
  4. W sobotę 6.08 obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele będą o 700, 900, 1200 i 1800.  W Niezabitowie o godz. 1500.
  1. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury!
  2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Grzegorz Pecio, kawaler par. Św. Józefa w Markuszowie i Joanna Weronika Kruk panna parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  3. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Mszy Świętej o 1200, odbędzie się pośmiertne nadanie Honorowego Obywatelstwa Gminy Wąwolnica Śp. Księdzu Infułatowi Janowi Pęziołowi. Uroczyste obchody rozpoczną się już 14 sierpnia w niedzielę o:
  •  1700 Msza Święta (podczas nabożeństwa oprawa orkiestry Dętej z Poniatowej)
  • 1800 marsz pamięci ku czci Księdza Infułata na Rynek Wąwolnicki przy akompaniamencie (Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Centrum Kultury Promocji i Turystyki z Poniatowej)
  • 1810 Prezentacja sylwetki Ks. Infułata na rynku wąwolnickim
  • 1815 koncert Jakuba Oczkowskiego
  • 1900 występ zespołu „Zayazd”
  • 1950 Wspomnienie o Naszym Księdzu (krótki film)
  • 2000 zapalmy CZERWONY ZNICZ pamięci (prosimy zabrać ze sobą znicze z których ułożymy serce)

Prosimy również wszystkich mieszkańców o przyniesienie zdjęć Księdza Infułata do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąwolnicy w celu wykonania kopi fotografii z których powstanie kolaż. Lub przesłanie zdjęć cyfrowych na adres emailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 sierpnia 2022

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TE UROCZYSTOŚCI

Informujemy, że nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała nadal odbywają się w 4 sobotę miesiąca. Modlitwom będzie przewodniczył egzorcysta diecezjalny ks. Marian Bartnik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 23 lipca o godz. 18:00.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Wiele osób przybywało do Sanktuarium w Wąwolnicy i prosiło ks. Jana o wysłuchanie, poradę duchową, modlitwę i spowiedź. On zaś dla każdego znajdował czas i modlił się prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Kębelską. Wielokrotnie dzięki tej modlitwie działy się cuda. Prosimy wszystkich, którzy korzystali z pomocy ks. Jana o składanie świadectw o jego posłudze. Można je przesyłać listownie lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.