II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020
• W poniedziałek 7 grudnia odbędzie się czuwanie modlitewne. Po mszy św. o godz. 1800 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 2000. Od godz. 2000 różaniec. Zakończymy mszą św. o północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
• We wtorek 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu w naszej parafii będą o godz. 630; 900; 1030; 1200; i 1800. W Niezabitowie o godz. 900.
• W tym roku ze względu na epidemię nie będzie rekolekcji adwentowych. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Codziennie przed każdą mszą św.
• Opłatki na stół wigilijny można nabywać w niedziele przed i po każdej mszy św. w kaplicy pogrzebowej. Natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii i w sklepie na parkingu.
• Prosimy o prenumeratę „Rycerza Niepokalanej” na 2021 r. Cena 60 zł
• Chętni, którzy chcą ofiarować choinki do kościoła na święta mogą to zgłaszać w zakrystii.
• Ofiary tacowe z ostatniej niedzieli przeznaczone na spłatę długu wyniosły 13512 zł. Bóg zapłać!
• Ofiary na potrzeby kościoła złożyli:

Bezimienna z Niezabitowa – 1 000 zł
Stepnowska Paulina – 117 zł
Farion Teresa – 100 zł
Bóg zapłać!
Ofiara z opłatków od mieszkańców Zofianka i Kol. Wąwolnica 2840 zł. Bóg zapłać!
• W minionym tygodniu zmarli:
† Ryszard Bukowski
† Anna Sągała
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. kolędy
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych.
Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych - gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.
ks. dr Krzysztof Kwiatkowski
Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie