1. Dzisiaj obchodzimy nasze uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa będzie o godz. 1200.
2. W najbliższy piątek rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą: w dni zwykłe po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630, a różaniec będzie po sumie. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne.
3. Od 1 maja do pierwszej niedzieli września w kaplicy Matki Bożej będzie odprawiana Msza św. o godz. 1200. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca.
5. W sobotę 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Narodowej. Zadbajmy o wywieszenie flag, aby w ten sposób pokazać nasze przywiązanie do wartości narodowych.
6. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie w tym roku obchodzona w sobotę 2 maja. Msze św. o 700, 1200, 1800
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 1200.
8. Z powodu epidemii I Komunia św. dzieci kl. 3 z naszej parafii została odwołana na czas nieokreślony.
9. Obowiązują nas ograniczenia w ilości uczestników mszy św. Łącznie w kaplicy i namiocie może przebywać maksymalnie 36 osób.
10. Ofiary na kościół:

Kolibski Tomasz – 500 zł
Gutowska Małgorzata – 500 zł
Sochaj Lidia – 500 zł
Gąsiorowska Wanda – 300 zł
Bezimienna z Łopatek – 300 zł
Winnicki Paweł – 200 zł
Zglinnicki Krzysztof – 200 zł
Zaranko Iwona – 200 zł
Witkowski Dariusz – 100 zł
Mańtusz Anna – 100 zł
Sykut Katarzyna – 200 zł
Bezimienna z Łąk – 100 zł
Bezimienna z ul. Kębelskiej – 100 zł
Bezimienna z Osin – 100 zł
Szymczyk Małgorzata – 50 zł
      Bóg zapłać!
11. W minionym tygodniu zmarła † Adela Pyta
Dzisiaj wypada 1 rocznica śmierci ks. Michała Walkowskiego proboszcza z Grabówek.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.v