5 Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021
• Rozpoczął się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane w dni zwykłe po mszy św o 1800, a w niedziele i święta o godz. 1630. Zapraszamy. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne.
• Od 1 maja do pierwszej niedzieli września, codziennie będzie odprawiana msza św. o godz. 1200.
• 3 maja będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą w porządku niedzielnym. O godz. 900 będzie msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków.
• Dzisiaj wypada 75 rocznica spalenia Wąwolnicy przez UB.
• W tym tygodniu będzie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 1700 będzie „Godzina Święta”
• W sobotę 8 maja będzie czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy mszą św w bazylice o godz. 2000. Następnie modlitwa różańcowa. Zakończymy mszą św. o północy. Zapraszamy.
• W zakrystii i w sklepie na parkingu są już do nabycia nasze sanktuaryjne kalendarze na 2022 rok.
• Dziękujemy mieszkańcom z Łopatek za ubranie kościoła kwiatami. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców z Karmanowic.
• Ze względu na pandemię, do 1.11.2021r został wydłużony termin płatności tzw. „pokładnego” na cmentarzu. Prosimy o regulowanie tych opłat.
• W przyszłą niedzielę ofiary tacowe przeznaczone będą na spłatę długu jaki parafia zaciągnęła w związku termomodernizacją bazyliki.
• Ofiary na potrzeby parafii złożyli:

Gutowska Małgorzata – 500 zł
Bugała Agnieszka – 100 zł
Bóg zapłać!
• W minionym tygodniu zmarli:
† Jadwiga Teresa Łuszczyńska, † Janina Żywar
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy
ul. Zamkowa 24, 24-160 Wąwolnica